Načítání obsahu...

Péče o podlahy

Jak udržovat dřevěné podlahy? Záleží na tom, jakou povrchovou úpravu zvolíte. Jestli to bude lak, olej či vosk, nebo dokonce moření. Nejvíce času zabere péče o mořené podlahy, protože samotné moření nechrání povrch dřeva. O něco méně náročné je dřevo naimpregnované voskem nebo olejem. Zcela jednoduchá je pak péče o lakovanou podlahu. Pro každodenní údržbu používejte na parkety nejlépe jenom jemný smeták, případně vysavač s nástavcem.

Z praxe ale víme, že tohle nestačí. Podlaha totiž potřebuje i pravidelné mytí. Ale samozřejmě si nesmíte plést podlahu v rodinném domě s lodní palubou. Snažte se použít co nejméně vlhký mop nebo hadr, abyste dřevěnou podlahu nevystavovali zbytečnému nabírání nepotřebné vlhkosti.

Vytírejte tak, aby mop na podlaze opisoval osmičky. Tím nečistoty budete stahovat stejným směrem a za vámi bude zůstávat pouze čistá podlaha.

Do vody přidejte čistící prostředky výhradně určené na dřevěné podlahy, a to podle jejich povrchové úpravy. Kromě každodenní údržby jednou za čas potřebují dřevěné podlahy ještě další péči, díky které se povrch oživí a prodlouží se tak také životnost.

Olejované dřevo potřebuje zhruba jednou za 1 až 2 roky obnovit vrstvu oleje. Voskované podlahy zase potřebují přeleštit. Lakované podlahy, které jsou mdlé či poškrábané, můžete oživit speciální leštěnkou nebo použít refresher. Parkety můžete vydrátkovat.

Na co si dát pozor?

Musíte brát zřetel např. na vlhkost místností, způsob vytápění, následné zatížení a v neposlední řadě na design interiéru. Ve všech kategoriích lze nalézt široké spektrum barevných odstínů a dřevodekorů či kamenný imitací.

Péče o podlahy

Mohlo by Vás také zajímat:

Jak si vybrat správnou podlahu Péče o podlahy

Kontaktujte nás s nezávaznou schůzkou

Děkujeme. Vaše zpráva byla odeslána. V nejbližší době vás budeme kontaktovat.

Reference